Až budete dělat vlastní experimenty, oceníte skvělé přístrojové vybavení laboratoří

17.02.2021

Opět Vám přinášíme rozhovory s našimi magisterskými studenty. Tentokrát se jedná o Sabinu Fronkovou, studující program Biotechnologie, a o Tomáše Kotačku, který studuje program Biochemie. Oba rozhovory navazují na předchozí rozhovor s Davidem Zimčíkem – všichni studenti jsou totiž členy týmu Generace Mendel, který na podzim loňského roku slavil velký úspěch se svým projektem z oblasti syntetické biologie v mezinárodní soutěži iGEM. Kdyby Vás soutěž iGEM a potažmo Generace Mendel zaujala, máte štěstí – tým Generace Mendel právě hledá nové členy, více na jejich facebooku.

Samotné rozhovory se studenty naleznete na fakultních stránkách – rozhovor se Sabinou a rozhovor s Tomášem.

Sabina odmaturovala na Gymnáziu Brno-Bystrc a poté se k nám přihlásila na bakalářský studijní obor Molekulární biologie a genetika. Po jeho úspěšném ukončení nyní v navazujícím magisterském studiu pokračuje programem Biotechnologie. Sabině je 22 let a miluje hudbu, zejména hru na příčnou flétnu a klavír, výlety do přírody a tvoření. Tomáš odmaturoval na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích a následně jeho kroky vedly k nám, kde si vybral studijní program Biochemie. Tomovi je 22 let a mezi jeho koníčky patří cestování longboard, snowboard, bouldering, cvičení a vaření.