Doplňkové výběrové řízení pro výjezdy do zahraničí – Jaro 2022

09.04.2021

Doplňkové výběrové řízení pro výjezdy do zahraničí – Jaro 2022

Milé studentky a milí studenti,

CZS otevírá doplňková výběrová řízení pro výjezdy v rámci programů ISEP, Erasmus ICM a Partnerské univerzity.

Pokud byste k nabídce měli jakékoli otázky, neváhejte se obrátit referentku pro zahraniční vztahy – Bc. Kristýna Bajgarová | bajgarova@sci.muni.cz

ISEP

Program ISEP je pouze pro studenty Bc. a NMgr. studií. Detailní informace jsou k dohledání na webu CZS.

• Přihlášky do 1. června 2021 přes ISOIS (po úspěšném výběrku na CZS podává student i e-přihlášku ISEP)
  • Podstatně více míst v nabídce než dříve a velmi dobrá šance pro umístění v USA, Kanadě, Latinské Americe, Asii i Africe (ale nikoli pro Austrálii a Nový Zéland)
  • Stipendium pro jaro 2022 je 20 000 CZK měsíčně, student zaplatí 43 500 CZK za semestr – pak již ale nehradí ubytování ani jídlo v dané destinaci (plná penze, zajišťuje hostitelská univerzita)

Erasmus ICM

Erasmus ICM je otevřen studentům, ale i akademickým a neakademickým pracovníkům.

• Opět všechny přihlášky přes ISOIS od 5. dubna do 1. června 2021.
  • Nabídka univerzit na webu CZS (např Arménie, Izrael, Dominikánská republika, Vietnam, Filipíny, Albánie)
  • Pobyty musí být ukončeny do června 2022.

Partnerské univerzity

Přihlášky pro program Partnerské univerzity se podávají v ISOIS od 5. dubna do 1. června 2021 (hodnotí CZS).

• Předpokládaná výše stipendia je 20 000 CZK měsíčně.
  • Více informací jako obvykle na webu CZS.
  • I na tyto pobyty mohou doktorští studenti čerpat nové fakultní stipendium z programu A.6.
  • V rámci tohoto programů můžete vyjet například do univerzit v následující tabulce:

Země

Univerzita

Brazil

Pontifícia Universidade Católica de Rio de Janeiro

Brazil

Universidade de São Paulo

Chile

Universidade de Mayor

Hong Kong Baptist University

Xi'an Technological University

Xi'an Jiaotong-Liverpool University