Life Sciences Seminar Series – Jaro 2021

05.03.2021

Life Sciences Seminar Series – Jaro 2021

Milí kolegové a milí studenti,

rádi bychom Vám připomněli, že se letos opět koná tradiční soubor přednášek LSSS. Jak už je v posledním roce zvykem, přednášky se budou konat online na platformě MS Teams. Nejaktuálnější informace se dozvíte na stránkách pořadatelů. Přednášky zprostředkovávají nejnovější poznatky ve vědách o živé přírodě a zahrnují tak metodiky biofyziky, strukturní biologie počítačového modelování, biochemie, molekulární biologie, mikrobiologie, fyziologie, evoluční biologie a medicíny. Seminář Life Sciences dále doplňují Mendel Lectures.

V případě zájmu o kreditové ohodnocení účasti u studentů, je potřeba si v ISu zapsat jeden z předmětů (Bi0011 – Bc a Mgr studenti nebo XD010 – PhD studenti). Studenti musí absolvovat alespoň čtyři přednášky a mohou tak získat 2 kredity.

Na první přednášce, která se koná již 11. března v 16:00, se můžete těšit na dr. Kateřinu Sam, působící na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovících, se zajímavým tématem:

Fifty Shades of Green Alias where Do the Predators Keep the Plants Flourish?

"Na stromy v Pošumaví a v eukalyptovém lese v Austrálii lepila housenky z dětské plastelíny. V Japonsku chodila do lesa v kalhotách s rolničkami, aby zaplašila medvědy. V tropickém pralese Papuy Nové Guineje ručně sundávala z kmenů stromů mravence. A taky zažila několik přepadení – dva dny třeba utíkala se svázanýma rukama sama pralesem pro pomoc. Nebo ošetřovala člověka posekaného mačetou. Bioložka Kateřina Sam vypráví, jak divoce může vypadat terénní část prestižního mezinárodního výzkumu."

Celý program MUNI Life Sciences Seminar Series – Jaro 2021