Možnosti očkování a nové mutace SARS-CoV-2

09.02.2021

Možnosti očkování a nové mutace SARS-CoV-2

Podívejte se na nedávný rozhovor profesora Omara Šerého působícího na našem ústavu

V rozhovoru s Martinou Kuzdasovou mluví profesor Šerý o tom, jak lidské buňky pomáhají virus mutovat i o budoucím typu vakcín, které se budou aplikovat bezbolestně sprejem do nosu a poskytnou ochranu před nákazou i šířením viru.

Rozhovor na stránkách CNN Prima News

Budoucnost vakcíny vidím v nazálních sprejích. Ukazuje se, že budou fungovat, a dokonce budou zabraňovat tomu, aby se člověk nakazil a byl nakažlivý, uvedl v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS molekulární biolog z brněnské Masarykovy univerzity Omar Šerý. V pořadu mluvil i o britské mutaci koronaviru. Podle něj by mohla v Česku dominovat za dva měsíce, ale protože jsou Češi hodně promoření, velká čtvrtá vlna by přijít nemusela.