Povinné testování zaměstnanců MU na COVID-19

15.03.2021

Povinné testování zaměstnanců MU na COVID-19

 

Milé kolegyně a milí kolegové,

v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví je od středy 17. 3. 2021 zakázána osobní přítomnost na pracovišti bez negativního výsledku testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Test nesmí být starší než 7 dní a musí se mu podrobit všichni zaměstnanci. Pověřenou osobou pro potřeby testování na Covid-19 na Ústavu biochemie je RNDR. Jitka Kašparovská, Ph.D.

Výjimku z testování mají:

  • zaměstnanci pracující na home office,
  • osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech,
  • osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.

Omezení vstupu na Ústav biochemie

Od středy 17. 3. 2021 je dle nařízení ředitele omezen vstup do budov C5 a C15 Ústavu biochemie. Výjimkou jsou akademičtí pracovníci a pracovníci zajišťující nezbytný provoz ústavu. Ostatní pracovníci Ústavu biochemie pracují v režimu home office a to minimálně do 31. 3. 2021. Pro vstup na ústav za účelem neodkladných záležitostí spojených např. s výzkumnou činností je potřeba žádat o výjimku ředitele den předem – skladal@chemi.muni.cz

Antigenní odběrová místa (AOM) pro zaměstnance MU:

AOM byla zřízena pod záštitou FN Brno. Registrace bude probíhat prostřednictvím systému INET. Vyhodnocení testů z AOM probíhá bezprostředně po odběru a zaměstnanec počká ve vyčleněných prostorách na výsledek, který mu následně sdělí personál AOM. Testování v areálu SUKB probíhá každý den od 7:00 do 15:00 hodin.