Testovací místa pro zaměstnance budou nově otevřená dvakrát týdně

19.04.2021

Testovací místa pro zaměstnance budou nově otevřená dvakrát týdně

 

Milé kolegyně a milí kolegové,

v návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví Vám chce připomenout, že pro vstup zaměstnanců do budov MU nadále platí povinné testování. Od pondělí 19. dubna bude zajišťovat garanci testování pro MU sdružení Podané ruce a počet testovacích dnů se rozšiřuje na dva dny v týdnu, otestovat se můžete vždy v pondělí a ve středu od 7 do 13 hodin. Na testování se registrujte přes INET. Test nesmí být starší sedmi dnů. Pověřenou osobou pro potřeby testování na Covid-19 na Ústavu biochemie je RNDr. Jitka Kašparovská, Ph.D.

Pro testování je nutné mít s sebou kartu pojišťovny!

V řešení je zajištění možnosti testování i pro zahraniční pracovníky včetně slovenských kolegů.

Otestovat se bude možné v budově rektorátu, v areál Vinařská a v Univerzitním kampusu Bohunice, kde se nově bude testovat v budově A21.

Pokud máte test z externího místa, je potřeba jeho výsledek nahrát do aplikace v INETu. Výjimku z testování mají osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech a osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů od druhé dávky.

Aktuální provozní dobu testovacích míst vždy najdete v INETu po rozkliknutí „rezervovat termín testování“.   

Výjimku z testování mají:

  • zaměstnanci pracující na home office,
  • osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech,
  • osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.

Antigenní odběrová místa (AOM) pro zaměstnance MU:

Testování na UKB zprostředkované sdružením Podané ruce, každé pondělí a středu 7–13 hod. Registrace probíhá nadále pouze prostřednictvím systému INET – rezervovat termín testování. Vyhodnocení testů z AOM probíhá bezprostředně po odběru a zaměstnanec počká ve vyčleněných prostorách na výsledek, který mu následně sdělí personál AOM.